dobrej jakości chelatowane minerały w dobrej cenie POLECAM

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez administratora danych „Centrum Sportu” s.c. Hurt-Detal Emilia Nawojczyk & Paweł Nawojczyk ul. Lwowska 11 c, 22-100 Chełm NIP 563-23-02-005 w celu otrzymywania treści marketingowych (informacji handlowych) za pośrednictwem e-mail, SMS oraz innych form komunikacji elektronicznej, w tym informacji o promocjach i ofertach, o których mowa w art. 10 ustawy z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczeniu usług drogą elektroniczną. Podaję dane osobowe dobrowolnie i oświadczam, że są one zgodne z prawdą. Zapoznałem (-am) się z treścią klauzuli informacyjnej, w tym z informacją o celu i sposobach przetwarzania danych osobowych oraz prawie dostępu do treści swoich danych i prawie ich poprawiania, jednocześnie akceptuję warunki regulaminu.

1 » 2 » Magnesium Citrate 200 g. Pure - Uns Supplements3
Nowość

Zapytaj o cenę

Kupując ten produkt otrzymasz od nas 0 punktów które będziesz mógł wykorzystać na zakupy w naszym sklepie. Dotyczy to tylko Klientów zarejestrowanych w naszym sklepie.

• Tabela składników

Magnesium Citrate 200 g. Pure - Uns Supplements

MAGNESIUM CITRATE - to suplement diety w formie proszku, który nie zawiera żądnych substancji dodatkowych.

Dostarcza 750 mg cytrynianu magnezu w porcji dziennej, co stanowi uzupełnienie 200 % referencyjnej wartości spożycia w powyższy składnik mineralny. Produkt polecany jest do codziennego stosowania. Dedykowany dla osób trenujących rekreacyjnie i wyczynowo wszystkie dyscypliny sportu.
To wyłącznie czysty surowiec (bez dodatków smakowych), który charakteryzuje się swoistym smakiem i zapachem.

Magnez

- pomaga w prawidłowym funkcjonowaniu mięśni,
- w prawidłowym funkcjonowaniu układu nerwowego,
- utrzymuje prawidłowe funkcje psychologiczne,
- bierze udział w prawidłowej syntezie białka,
- utrzymuje równowagę elektrolitową w organizmie.

Dodatkowo magnez

- przyczynia się do zmniejszenia uczucia zmęczenia i znużenia,
- pomaga w utrzymaniu prawidłowych funkcji psychologicznych,
- odgrywa rolę w procesie podziału komórek,
- pomaga w utrzymaniu zdrowych kości i zdrowych zębów,
- przyczynia się do  utrzymania prawidłowego metabolizmu energetycznego.

Magnez jest niezbędny do prawidłowego funkcjonowania organizmu człowieka. Stanowi główny jon wewnątrzkomórkowy. Jest kationem, czyli jonem naładowanym dodatnio, który bierze udział w ponad 300 reakcjach enzymatycznych zachodzących w komórkach naszego ciała. Efekty jego działania są różnorodne, a do najważniejszych należą udział w syntezie białek oraz DNA, czyli podstawowego nośnika informacji w naszym organizmie. Oprócz tego magnez odkrywa kluczowa role w procesie skurczu i rozkurczu mięśni oraz pobudliwości nerwowo- mięśniowej. Magnez odpowiada także za prawidłową strukturę kości i zębów.

Niedobór magnezu:
W grupie najczęstszych objawów niedoboru magnezu, które powinny stanowić dla nas sygnał ostrzegawczy, wyróżniamy: bolesne skurcze łydek, drganie powiek, pogorszenie stanu paznokci i włosów, stany depresyjne, rozdrażnienie, lęki, bezsenność, migreny oraz zespół niespokojnych nóg (RLS).

Cytrynian magnezu - stanowi najlepiej przyswajalne źródło magnezu ze względu na największe podobieństwo do związków zawartych w pożywieniu. Organiczne związki magnezu górują nad nieorganicznymi pod względem poziomu rozpuszczalności, która dla cytrynianu magnezu jest znacznie większa w porównaniu z jego nieorganicznymi odpowiednikami. Czynnik ten znacząco zwiększa przyswajalność magnezu pochodzącego z takiego źródła i może ona wynosić nawet 90%.

Sposób użycia

Porcję - 750 mg (1 miarka) rozpuścić w 200 ml wody lub soku. Stosować raz dziennie. Miarka do dozowania w środku opakowania.

Składniki

Magnez (100%).