Strona główna » Aminokwasy » Bcaa Xplode Energy 500 g. - Olimp

Smak

Cena katalogowa: 109,00 zł

Oszczędzasz: 9,10 zł

Kupując ten produkt otrzymasz od nas 100 punktów które będziesz mógł wykorzystać na zakupy w naszym sklepie. Dotyczy to tylko Klientów zarejestrowanych w naszym sklepie.

• Tabela składników

Bcaa Xplode Energy 500 g. - Olimp

BCAA Xplode Energy to preparat aminokwasowy stworzony z myślą o przedstawicielach dyscyplin wytrzymałościowych.
Dzięki zawartości kofeiny i beta-alaniny jest idealnym preparatem do stosowania przed lub w trakcie wysiłku fizycznego.

Zachowanie odpowiednich parametrów wytrzymałości organizmu ma pozytywny wpływ na odsuwanie w czasie momentu fizycznego i psychicznego zmęczenia sportowca.
Właśnie dlatego w naukowcy Olimp Laboratories® opracowali BCAA Xplode Energy którego składniki odpowiadają za:

1.    BCAA- przyczynia się do opóźniania pojawienia się uczucia wyczerpania i zmęczenia wywołanego wysiłkiem fizycznym*

2.    Leucyna – wpływa na stymulację syntezy białek mięśniowych (J. Nutr. February 2006 vol. 136 no. 2 533S-537S). Podczas wysiłku fizycznego dochodzi do spadku poziomu energetycznego komórki na korzyść wytworzenia energii do pracy. W tym momencie dochodzi do spadku aktywności na szlaku mTOR czego rezultatem może być utrata masy siły i masy mięśniowej. Aktywacja kinazy mTOR umożliwia adaptację mięśni do przedłużonej aktywności fizycznej.

3.    Kofeina – korzystnie wpływa na aktywność fizyczną w szczególności wytrzymałość podczas krótkookresowych ćwiczeń fizycznych a także wydłuża okres, po którym odczuwalne jest zmęczenie. Ponadto zwiększa koncentrację podczas intensywnych ćwiczeń.

4.    Witamina B6 (pirodyksyna) - zmniejsza poczucie zmęczenia i znużenia, przyczynia się do syntezy białek i glikogenu, reguluje aktywność hormonalną, przyczynia się do tworzenia czerwonych komórek krwi, wspiera prawidłowy metabolizm energetyczny, przyczynia się do prawidłowego funkcjonowania układu nerwowego.

5.    Beta-alanina-  W organizmie człowieka odpowiada za szereg funkcji powiązanych z wydajnością i wytrzymałością pracy mięśniowej. Jest również prekursorem dla karnozyny, magazynowanej w tkance mięśniowej.

Wygodna forma koncentratu w proszku do rozpuszczenia w wodzie umożliwia szybkie przygotowanie odpowiedniej porcji do popijania w czasie treningu.

Składniki: 60,6 % aminokwasy rozgałęzione BCAA (30,3% L-leucyna, 15,15% L-walina, 15,15% L-izoleucyna), 15,15% beta-alanina, regulator kwasowości - kwas cytrynowy; aromaty, barwnik - E 150d (dla smaku xplosion cola); 2,27% kofeina, substancje słodzące - cyklaminiany (Z), acesulfam K, sukraloza; emulgator - lecytyny (z soi); 0,026% chlorowodorek pirydoksyny - wit. B6, substancja zagęszczająca - guma arabska; barwniki: karoteny (A), koszenila (B), ryboflawiny (C), E 150c (D), E 150d (E), E 133 (F), błękit patentowy V (G), indygokarmin (H), chlorofile i chlorofiliny (I), kurkumina (J), antocyjany (K), ekstrakt z papryki (L), betanina (M), węgiel roślinny (N). (A)-(Z) - W zależności od smaku produktu symbol (A-Z) użytego składnika znajduje się obok daty minimalnej trwałości (najlepiej spożyć przed).

OSTRZEŻENIA:

Nie należy przekraczać porcji zalecanej do spożycia w ciągu dnia. Suplement diety nie może być stosowany jako substytut zróżnicowanej diety. Zalecany jest zrównoważony sposób żywienia i zdrowy tryb życia. Przechowywać w sposób niedostępny dla małych dzieci.

Sposób użycia

1-2 porcje dziennie - przed posiłkiem oraz/ lub przed treningiem.
1 porcję (5,2 g proszku = 1 miarka) rozpuścić w 250 ml wody. Spożyć zaraz po przygotowaniu.

Składniki

Nutrition facts

Informacja o wartości odżywczej/

1 porcja (PL)