Czyste BCAA bez niepotrzebnych śmieci typu glutamina polecam

L-karnityna

Jest to organiczny związek chemiczny, który jest syntetyzowany w wątrobie, nerkach i mózgu z aminokwasów lizyny i metioniny i pełni rolę w transporcie kwasów tłuszczowych z cytozolu do mitochondriów. Naturalna karnityna jest L stereoizomerem i tylko L-karnityna wywiera działanie biologiczne, dlatego w tej postaci powinna być obecna w codziennej diecie lub podawana jako suplement.

Zastosowanie l-karnityny:

niewydolność krążenia, choroba wieńcowa, kardiotoksyczne działanie leków onkologicznych, miażdżyca naczyń obwodowych, uszkodzenia mięśni, dializoterapia, pomocniczo w leczeniu otyłości, pomocniczo w leczeniu zaburzeń lipidowych, pomocniczo w chorobie Alzheimera, pomocniczo w AIDS