Magiczna siła kreatyny

GD Star Rating
loading...

kreatyna_trecChcesz zwiększyć swoja siłę i zbudować godne pozazdroszczenia mięśnie? Twoje mordercze treningi wymagają olbrzymiej ilości energii? Jednym z najszybszych jej źródeł jest fosfokreatyna, która błyskawicznie regeneruje zasoby ATP – podstawowego paliwa dla komórek mięśniowych. Najlepszym sposobem na zwiększenie jej zasobu jest suplementacja kreatyną. Zastanawiasz się jaką postać kreatyny wybrać tym razem? Wyobraź sobie kreatynę idealną.

Jak działa kreatyna?

Kreatyna jest bez wątpienia jednym z najsilniejszych i najskuteczniejszych legalnych anabolików. To jeden z nielicznych suplementów, który bezpośrednio ingeruje w komórkowy system energetyczny, zwiększając jego efektywność. Dlatego kreatyna była i jest przedmiotem niezliczonych badań naukowych. Jej olbrzymi potencjał wspomagający został bardzo szybko dostrzeżony przez specjalistów zajmujących się żywieniem i wspomaganiem sportowców.

Dało to początek złotej erze suplementacji kreatyną. Dlaczego jest ona tak skuteczna? Kreatyna jest naturalnie wytwarzana w naszym organizmie i magazynowana w mięśniach. W chwili zwiększonego zapotrzebowania na energię w formie aktywnej fosfokreatyny błyskawicznie oddaje swoja resztę fosforanową regenerując komórkowa pulę ATP, umożliwiając przez to podtrzymanie intensywności wysiłku.

Naukowcy odkryli, że podana doustnie kreatyna po wchłonięciu z przewodu pokarmowego za pośrednictwem krwiobiegu dociera do komórek mięśniowych. Przedostaje się przez błonę komórkową do ich wnętrza i pozwala zwiększyć poziom mięśniowej kreatyny nawet o 30%. Co z tego wynika? Spektakularny wzrost siły i ilości energii dostępnej w trakcie wysiłku. Dodatkowe wysycenie kreatyną daje niezwykle silny sygnał anaboliczny, prowadząc bezpośrednio do zwiększenia tempa syntezy protein w mięśniach, a co za tym idzie przyrostu beztłuszczowej masy ciała.

Efektywność kreatyny

Droga jaką kreatyna po spożyciu przebywa zanim dotrze do mięśni przypomina w pewnym stopniu bieg z przeszkodami. Jak każdy składnik podawany doustnie również kreatyna ma do pokonania trzy poważne bariery. Pierwszą z nich jest bariera rozpuszczalności – od tego w jakim stopniu suplement rozpuści się w przewodzie pokarmowym zależy to ile kreatyny przedostanie się dalej. Kolejna przeszkoda jest zmieniające się PH – już w żołądku mamy do czynienia z niezwykle kwaśnym odczynem, w którym cząsteczka kreatyny traci swoją stabilność.

Głównym zagrożeniem jest tu tzw. cyklizacja – w niskim ph skrajne końce liniowej cząsteczki kreatyny mogą się z sobą połączyć i utworzyć pierścień (kreatyninę). Związek ten bezpowrotnie traci swoją aktywność i usuwany jest z organizmu wraz z moczem, co może niepotrzebnie obciążać nerki. Trzecia bariera, która kreatyna musi pokonać to błona komórkowa umożliwiająca przedostanie się z krwi do wnętrza komórki mięśniowej. To dlatego naukowcy postanowili udoskonalić kreatynę, tworząc jej nowe formy i łącząc ją z innymi związkami. Dlaczego są one bardziej skuteczne? Po pierwsze są dobrze rozpuszczalne, co ułatwia ich wchłanianie, po drugie połączenie kreatyny z innymi cząsteczkami zwiększa jej odporność na zmienne warunki panujące w przewodzie pokarmowym.

Dzięki temu więcej kreatyny trafia do miejsca jej rzeczywistego działania – do wnętrza komórek mięśniowych. Każda koniugowana forma tego suplementu posiada inną kinetykę wchłaniania i inne dodatkowe właściwości. W różnym czasie od rozpoczęcia cyklu maksymalnie wysyca mięśnie kreatyną przez co największy przyrost siły i masy mięśni obserwowany może być w innym czasie. Co zrobić, aby suplementacja kreatyną była jeszcze bardziej skuteczna? To pytanie nurtuje nie tylko naukowców, ale tez samych sportowców.

Ekstremalne efekty

Jak stworzyć idealny suplement kreatynowy? Jak sprawić, aby nie tylko doskonale się wchłaniał ale i szybko wysycał mięśnie kreatyną? C zrobić, aby jej wysoki poziom utrzymywał się przez długi czas, a anaboliczne efekty działania kreatyny były nie tylko spektakularne ale również trwałe? Taki problem postawili przed sobą specjaliści z firmy Trec Nutrition. Dzięki setkom godzin wytężonej pracy i analizy najnowszych badań naukowych nad zaawansowanymi formami kreatyn opracowali unikatowa recepturę. Wykorzystującą maksymalną synergię najlepszych w świecie form kreatyn stworzyli Crea9 Xtreme.

To preparat prezentujący innowacyjne podejście do suplementacji kreatyną. Dzięki połączeniu wielu jej form o zróżnicowanej kinetyce wchłaniania, powstał produkt o unikatowych właściwościach. Crea9 Xtreme, to ekstremalnie skuteczny aktywator eksplozywnej siły oraz masy mięśniowej. Precyzyjnie dobrane dawki aż 9 form kreatyn dobrano w taki sposób aby zmaksymalizować efekty cyklu suplementacyjnego.

W Crea9 Xtreme zastosowano najwyższej jakości surowce oraz najbardziej aktywne, biodostępne i aktywne formy kreatyny. Dzięki temu uzyskiwane w wyniku suplementacji efekty są nie tylko znacznie lepsze, ale również trwalsze i to już przy niewielkich dawkach. Nie trzeba łykać garści tabletek czy wielu miarek proszku – wystarcza 3 kapsułki 2 razy dziennie, bo Crea9 Xtreme to niezwykle silny produkt. Szybciej niż klasyczne preparaty wysyca mięśnie kreatyną, a jej zwiększony poziom utrzymuje się przez dłuższy okres. Dzięki Crea9 Xtreme suplementacja kreatyną staje się nie tylko skuteczniejsza, ale także bardziej ekonomiczna.

Crea9 Hyper fusion

Crea9 Xtreme zawdzięcza swoją niesamowitą anaboliczną siłę fuzji 9 najlepszych form kreatyny. Dzięki zastosowaniu technologii King Size każda kapsułka zawiera aż 1250mg doskonałego matriksu kreatyn – Crea9 Hyper Fusion. Spośród opracowanych przez najlepsze laboratoria naukowe formy tego naturalnego anabolika wybrane zostały te najbardziej stabilne i bio dostępne, które najlepiej podnoszą wewnątrzkomórkowy pułap kreatyny i ATP. Zastosowaliśmy doskonale rozpuszczalne kreatyny połączone z kwasami organicznymi, będącymi naturalnymi intermediatami szlaków energetycznych: cytrynian kreatyny, jabłczan kreatyny i alfaketoglutaran kreatyny.

Zestawienie nie było by kompletne bez świetnie przebadanego, mikronizowanego monohydratu kreatyny. W skład Crea9 Xtreme wchodzi także innowacyjny chlorowodorek kreatyny – jedna z najbardziej skoncentrowanych form tego składnika oraz jej azotan – który dodatkowo angażuje się w alternatywną, odwrotna ścieżkę tlenku azotu.

W Crea9 Hyper fusion znajduje się również ester etylowy kreatyny – silnie anaboliczny i bardzo stabilny w niskim ph. Aby zwiększyć poziom użytecznej energii i wchłanianie produktu w jego składzie znalazło się również połączenie kreatyny z glukozą – glukonian kreatyny. To niezwykle stabilna cząsteczka obdarzona dodatkowym potencjałem energetycznym. Całość zamyka skuteczny orotan kreatyny. Kwas orotowy usprawnia transport kreatyny do komórek mięśniowych, a w ich wnętrzu dostarcza intermediatów do syntezy zasad purynowych. Są one szkieletem do wytwarzania nowych cząsteczek ATP.

Artykuł opracowany na podstawie artykułu Trec Magazine 02/2012
Magiczna siła kreatyny, 3.6 out of 5 based on 5 ratings

Artykuł znaleziono na zapytania:

 • Najlepsza kreatyna
 • jaka kreatyna najlepsza
 • najlepsza kreatyna 2013
 • ranking kreatyn
 • jaką kreatyne wybrac
 • jaka kreatyna

3 thoughts on “Magiczna siła kreatyny

 • Styczeń 26, 2013 at 3:17 pm
  Permalink

  Czy Crea9 można łączyć z suplami innych firm jak np. Mass Freak?

  Reply
  • Luty 6, 2015 at 9:55 am
   Permalink

   Zależy. Jak zaczynasz przygodę z kreatyną, polecam zacząć od monohydratu kreatyny. Ja mono i jabłczan stosuje naprzemiennie, chociaż lepsze rezultaty mam po monohydracie. Znam jednak osoby, które wolą jabłczan. Musisz sam spróbować.

   Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

20 + nineteen =

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

CommentLuv badge
This Blog will give regular Commentators DoFollow Status. Implemented from IT Blögg